Lazy Jack


Lazy jack wykonujemy z tkaniny akrylowej MASACRIL. Składa się z montowanej po obu stronach bomu kieszeni na żagiel, oraz dodatkowego pokrowca, obejmującego maszt i żagiel w kieszeni, od strony liku przedniego. Kieszeń i pokrowiec są zamykane na zamek błyskawiczny.

Pokrowiec ma w części dolnej zapinki typu MF, a w górnej, wokół masztu, regulowane zapięcie na rzep.Gdy będziesz zamawiać- zapytamy o sposób mocowania kieszeni do bomu.

Jeżeli masz bom przystosowany do lazy jacka- będzie on posiadał boczne likszpary- ukryte w profilu lub przynitowane na zewnątrz.

Podanie grubości likliny jest bardzo ważne, musi być ona dobrana do istniejącej likszpary.

Liklinę naszywamy na prawie całej długości dolnej krawędzi, a na jej krańcach montujemy zapinki TENAX, by kieszeń nie przesuwała się po bomie.

Jeżeli Twój bom jest "goły"- zamontujemy tenaxy na całej jego dolnej krawędzi. Każdy tenax jest zaopatrzony w podstawkę z dwoma otworami na popnity 4.8, za pomocą których zamontujesz uchwyt na bomie.

Górna krawędź pokrowca jest usztywniona przez schowane w kieszeniachS listwy fi8 (z gumowymi zakończeniami).

Powyżej kieszeni na listwy znajduje się ciąg remizek, do podwieszenia lazy jacka. W komplecie dokładamy jeszcze nylonowe karabińczyki (HOLT lub ALLEN) oraz 30mb linki fi5. Komplet nie zawiera bloczków, które powinny być zamontowane na maszcie pod salingiem.

Lazy jack (PDF)


Lazy Jack    Lazy Jack    Lazy Jack    czapa    Lazy Jack    akryl   
Lazy jack Profil MF Tenax Tenax Tenax pdstawka Lina karabinczyki Listwa usztywniajaca Tenax